טיולים וסיורים

קובי פליישמן היסטוריון, מורה דרך ושחקן ייקח אתכם לחוויה מיוחדת בבית לחם הגלילית. קובי מספר את סיפורי המקום, הרכילות ההיסטורית ואת העבר המפואר והמסתורי של המושבה הטמפלרית.

לקבוצות אשר מעוניינות ליהנות מהסיורים המיוחדים והמעניינים של קובי, מוזמנות לטייל עמו באזור הצפון: טבריה, עפולה, חיפה, זיכרון יעקב, הגליל התחתון ועוד מקומות מיוחדים ומרתקים.

קובי מעביר את הידע הנרחב שלו בהומור, תוך קריצות קטנות ומספר את סיפורי העבר וההווה.

הצעות לסיורים מעניינים אותם מציע קובי:

'סודותיהם של הטמפלרים' – בתים מספרים בבית לחם הגלילית:

נצא למסע בעקבות הטמפלרים הגרמנים, שהגיעו לארץ ישראל לפני כמאה שנים, במטרה להביא את המשיח שלא הגיע, יחד נשוטט במושבות הגליליות שהקימו בעמק יזרעאל.

נבקר בבית לחם הגלילית, וולדהיים (אלוני אבא), נטייל בחצרות, בין הבתים, ונכיר את הדמויות המרתקות שחיו פה כנוצרים מאמינים, אבל במהרה עזבו את הדת והתחברו למפלגה הנאצית. נפענח רצח, נקמה והרבה מסתורין, סיפורים שעד היום מסתתרים מאחורי קירות הבתים.

מי הם היו? איך חיו? מי התעסק עם מי? למה ואיך? לשאלות אלו נענה בסיור באמצעות צ'יזבטים ואקטואליה של פעם.

לקראת סופו של הסיור נכנס לבית משפחת פליישמן שהפך למוזיאון המשמר את העבר ואולי כך נצליח להבין מה באמת קרה מאחורי הדלתות הסגורות.

נגיש לכם - רכילות היסטורית - סיור קליל ומרתק עם הרבה סיפורים.

את הסיור ניתן לשלב עם פעילות מיוחדת בבית פליישמן:

הסיור יתקיים לעת ערב כשבסופו נבקר במרכז המבקרים של משפחת פליישמן לכיבוד קל. נשב לשמוע את סיפורם של המתיישבים הגרמנים, בשקופיות של אז והיום.

חוויה ייחודית שתעביר לכם ולחבריכם ערב מהנה ומעניין.

עכו
בשערי ארץ הקודש - סודותיה של עכו:

נצא למסע היסטורי מפותל בסמטאות עכו העתיקה - נרד מתחת לפני השטח עם הצלבנים ונעלה לפני השטח ששם נסייר עם העות'מאניים. נבקר באולמות האבירים, בחאנים ובשוק הססגוני.

לאחר מכן, נצא מן העיר ו"נשתטח" על קברים של משוררים מימי הביניים בכפר יאסיף, כבול והגן הבהאי שבו קבור מייסד הדת הבהאית. הסיור הינו מרתק ומעניין של סיפורי בתולות נוצריות, גיבורים לוחמים וטורקים מוזרים למדיי.

ציפורי ונצרת
"שני רבנים" בציפורי ובנצרת:

נסייר בעקבות רבי יהודה הנשיא בציפורי ונבחן את התגליות החדשות במקום.

נענה על השאלה מדוע נקראה עיר הפסיפסים ונגלה פסיפס המספר את סיפורו של הנילוס, נבקר בבית כנסת מדהים ונפגוש יפהפייה המכונה 'מונה ליזה' של הגליל.

לאחר מכן נעבור לנצרת לסיור בעקבות ישוע הנוצרי, אמו מרים הבתולה ואביו האלוהי. נשוטט בסמטאות הצרות לפגוש דמויות מעניינות, נלך בשווקים הססגוניים והריחניים ונפקוד את והכנסיות המיוחדות.

זכרון
מפרובנס לארץ ישראל- זכרון ובנותיה:

דמותו של הברון רוטשילד תלווה אותנו בדרך היין ובסמטאותיה של זכרון יעקב - מושבת העלייה הראשונה. נצא מבית הקברות שם קבורים גיבוריה הבלתי ידועים של המושבה, נשמע את מי אהב אהרון אהרונסון ולמי שלחו אלף נשיקות ונגלה סודות בסמטאות.

נבקר ב"בנותיה" של המושבה - בת שלמה ומאיר שפיה. נשוטט ברחבי גן הנדיב הידוע, נבקר בקבר הברון ונסיים במעיין ובבית המרחץ הרומי של עין צור.

גליל
מווירטנברג לגליל - בעקבות הטמפלרים:

סיור בעקבות הטמפלרים הגרמנים, אשר הגיעו בסוף המאה התשע עשרה לארץ.

נתחיל בביקור במושבה הגרמנית בחיפה ונמשיך בעקבות דור המתיישבים השני למושבות אלוני אבא ובית לחם הגלילית.

את העובדות ההיסטוריות נתבל בעלילות ובסיפורים פיקנטיים משמונים שנות קיומה של קבוצה ייחודית זו בארצנו, עם סיפוריו של מאיר שלו בפונטנלה וכמובן נבקר גם במרכז המבקרים של משפחת פליישמן בבית לחם הגלילית.

מבית אלפא עד נהלל
מבית אלפא עד נהלל - עמק יזרעאל:

נצעד בשדות החלוצים בעמק יזרעאל, נשמע את סיפורו של השומר האגדי אלכסנדר זייד וחבריו בגבעות שייח' אבריק - נלך ממקום הרצח ונשמע על הנקמה. נבקר בבית הקברות המדהים בדרכו של השומר עד לפסל הרוכב. נפקוד את תחנת רכבת העמק ואת ההפתעות שבכפר יהושע.

לאחר מכן, נעלה לגת שמרון הצופה על נהלל, ועל קבריהם של אילן רמון ומשה דיין..

בהמשך, נבקר במוזיאון יפעת ונעבור בקואופרציה החלומית במרחביה.

את הסיור המרתק נסיים בבירת העמק - עפולה.

בחדרה והשרון
'ברק השמים - תפילת האדם' - אהבות בחדרה והשרון:

סיור סיפורי בחדרה הקטנה עם מייסדיה ובוניה.

נטייל עם יהושע חנקין ורעייתו האגדית אולגה. לאחר מכן, נעלה ונצפה מעל המצוק על מפרץ בנימין ועל ביתה של אולגה בו מעולם לא ביקרה.

נבקר בפינות נסתרות ומיוחדות ונלך יד ביד עם חנה סנש המופלאה ושיריה - לראות כיצד היא הפכה למיתוס כה נפלא.

מחיפה לכנרת
אתונו של הסולטן - ברכבת העמק - מחיפה לכנרת:

מסע נוסטלגי בעקבות רכבת העמק.

נצא מתחנת חיפה מזרח לאורך 90 ק'מ של פלדה יוקדת, נעבור באלרואי וכפר יהושע, נפגוש את החלוצים בתחנת עפולה ונמשיך לאורך עמק יזרעאל-בעקבות אבו יוסף השמן, עין חרוד ותחנת בית שאן.

לאחר מכן נעבור דרך התחנה הנמוכה בעולם - בעמק הירדן, נעבור בגשר ונסיים בצמח לקול צפירת הקטר.

אצבע הגליל
'עלי גבעה שם בגליל' - באצבעו של הגליל:

דמותו של יוסף טרומפלדור תלווה אותנו באצבע הגליל. סיפור הקרב או המיתוס בתל חי.

נלך ברחובה של מטולה, מושבת הברון רוטשילד, נבקר בכפר גלעדי והסליק המסתורי (עליו אסור לדבר) וכמובן שנשוטט בבית הקברות של כפר גלעדי 'עיר המתים' של גיבורי השומר ולא נשכח לרדת (בעונה) בנחל עיון השוצף וקוצף.

טבריה
'עיר הקודש הבלתי ידועה' - אח, טבריה לו היית צפת:

ההפתעה הגדולה היא סיפורה של העיר טבריה - אחת מארבע ערי הקודש.

נטייל בעקבות סיפורה של המלכה ברניקי לתצפית מדהימה על העיר, נשוטט בין בתי כנסת והרובע היהודי המסתורי, נכיר את העיר הצלבנית ונפגוש את דר' טורנס שהציל את טבריה.

לאחר מכן, נלך בשכונה על שם הנציב הבריטי עם בית המלון של המומר המטורף, נשתטח על קברי חכמים ומלומדים, ונגלה עוד סיפורים רבים ופסיפסים של דמויות.

חיפה
חיפה - בין כרמל לים:

כל מה שרציתם לדעת על חיפה ולא העזתם לשאול.

נתחיל את מסענו בעיר חיפה ממרומי הכרמל, המושבה הגרמנית שבכרמל, לצד בית רוטשילד. נשוטט בהדר על שכונותיה ואנשיה המעניינים שמסביב לטכניקום הישן, נרד במורד המושבה הגרמנית.

כמובן שאסור לשכוח את העיר התחתית של דהאר אל עומר ושל הימאים הרעבים לאהבה. נראה הרבה פינות נסתרות ונשמע על סיפורים גלויים.

חוף הכנרת
לחוף הכנרת - עם ישוע וראשוני המתיישבים:

נסע ונלך מסביב לכנרת עם ראשוני ההתיישבות ועם ישוע המשיח שמצא כאן את מקומו.

נתחיל בבית הקברות של כנרת עם רחל ברל כצנלסון ושאר הדמויות המיתולוגיות, בדגניה נפגוש את גורדון, ובחוות העלמות של כנר את חנה מייזל וחניכותיה.

נבקר את בקעת הטבחה שם נשחזר את פועלו של ישוע שעשה ניסים נפלאות, ועוד מספר פינות נסתרות מהעין ופחות מוכרות.

גליל התחתון
מסע במערב הפרוע של ארץ ישראל – בגליל התחתון:

נצא למסע בעקבות עולי העלייה הראשונה, השנייה והשלישית, נצא מסג'רה חוות ההכשרה של העולים, נבקר במערה של אלכסנדר זייד, נעצור בבית המעיין, בבית הספר ובעוד פינות מעניינות. מכאן נמשיך לבית קשת, הקיבוץ הראשון של הפלמ'ח, נחנה בכפר תבור לספר על יסוד השומר ונשתטח על קבריהם של ראשוני מסחה.

נמשיך למושבות הפרועות – בית גן ויבניאל, נצפה על הכנרת מביתניה של ליל העשרים ונסיים בעפולה בירת העמק.

טיול של סיפורי ראשונים והרפתקאות גבורה.

גליל המערבי
בגליל המערבי - מלחמה ומרד:

נצא לגליל המערבי בעקבות סערת המלחמות והמאבק להקמת המדינה.

בתל חנן נבקר את בית הקברות המוסלמי מקום 'מנוחתו' של שיח עז אדין אל קאסם, נמשיך לקרית אתא לאנדרטה המרשימה לחללי לח'י.

לאחר מכן, בקרית מוצקין, נשמע על גבורת הלוחמים שעצרו את שיירת הנשק הערבית לחיפה, נבקר באנדרטת הי'ד לזכר לוחמי הפלמ'ח בגשר הזיו, נספר על שיירת יחיעם, ונעלה לחניתה למוזיאון חומה ומגדל.

יום של קרבות גבורה שבזכותם אנו כאן במדינת ישראל החופשית.

עמק יזרעאל
'עמק שלו':

טיול סיפורי בעמק יזרעאל בעקבות ספריו של הסופר מאיר שלו.

נתחיל בתל יוקנעם ומשם לתצפית מדהימה על עמק יזרעאל וכל פינותיו - עמק של קרבות מלחמה ואהבה.

לאחר מכן, נרד לכפר יהושע לפגוש את הקישואים כפי שסבתא הייתה אומרת, נמשיך לנהלל לפגוש את ראשוני העמק ומייסדיו של מושב העובדים הראשון ונמשיך לוולדהיים ובית לחם הגלילית בעקבות ה"פונטנלה" ובעקבות הסיפורים מתוך הספרים – "הדבר היה ככה", "כימים אחדים" וכמובן "רומן רוסי".